לוגו איילת

כל מה שצריך לדעת על חופשה ללא תשלום- חל"ת/ מאת: איילת רייך-מיכאלי, עו"ד ונוטריון, בוררת ומגשרת

מהם התנאים להוצאת עובד לחופשה ללא תשלום- חל"ת? מהן הזכויות והחובות של העובד ושל המעסיק עת יוצא העובד לחל"ת?

לאור מגפת הקורונה שאלות אלו מעסיקות עובדים ומעסיקים כאחד. להלן התשובות:

1. הסכמה

היציאה לחופשה ללא תשלום – חל"ת מותנית בהסכמת העובד והמעסיק

2. משך החל"ת

משך תקופת החל"ת תיקבע בהתאם לסיכום בין העובד למעסיק.

3. דמי אבטלה

מינימום הימים לחל"ת רלוונטיים לעניין דמי אבטלה ואין חובה להוציא עובד לחל"ת למספר מינימום של ימים. עובד שכיר יכול להיות זכאי לדמי אבטלה אם המעסיק הוציא אותו לחל"ת למשך 30 יום ומעלה. ימי עבודה מינימאליים – תקופת האכשרה לזכאות לדמי אבטלה היא לפחות 12 חודשי עבודה כשכיר. מתוך 18 החודשים האחרונים. אבל, בעקבות משבר הקורונה תקופת האכשרה שונתה. ל- לפחות 6 חודשי עבודה ב-18 החודשים האחרונים.

4. יחסי עבודה

בתקופת חל"ת אין ניתוק ביחסי העבודה. וכמו כן, נשמרים האינטרסים של המעסיק לעניין נאמנות של העובד כלפי המעסיק, שמירה על הסודיות וכו'.

5. חוק עבודת נשים

היציאה לחל"ת אינה תולדה של חוק כלשהו. פרט לנשים עובדות לאחר חופשת לידה והורות. (שבמסגרת חוק עבודת נשים יכולות לקחת חל"ת לאחר חופשת הלידה).

6. כפיית חל"ת

אם המעסיק כופה את החל"ת על העובד, ללא הסכמת העובד, הדבר הוא כפיטורים של העובד.

7. פיטורין / התפטרות

הוצאה כפויה לחל"ת, ללא הסכמת העובד, מהווה הרעה מוחשית של תנאי העבודה. והדבר מעניק לעובד את הזכות להתפטר בדין מפוטר. (במקרה כזה חלה על העובד חובה להודיע למעסיק על כוונתו להתפטר, ולאפשר בכך למעסיק לחזור בו).

8. שכר עבודה, ימי חופשה ומחלה

בתקופת החל"ת העובד לא זכאי לשכר עבודה. ובתקופה זו גם לא צוברים לזכותו ימי חופשה ומחלה.

9. הטבות

ניתן לשלול מהעובד הטבות נלוות לשכר, לדוגמה: מתנה לחג, שימוש בטלפון/רכב/מחשב של המעסיק. אלא אם הוסכם אחרת בין הצדדים (בהסכם העבודה, בהסכם קיבוצי, וכדו'). יש לשים לב, אם המעסיק ממשיך לשלם לעובד בתקופת החל"ת שווי שימוש ברכב/שווי שימוש בטלפון וכדו'. כי הדבר מהווה הכנסה מעבודה אשר חייבת בדיווח לביטוח הלאומי ולרשויות המס.

10. ותק

בתקופת החל"ת העובד לא צובר ותק בעבודה. (אבל שומרים לו את הותק שצבר לפני יציאתו לחל"ת לצורך חישוב זכויות שתלויות בותק – חופשה/מחלה/הבראה).

11. פיצויים

לעניין פיצויי פיטורים: חל"ת לתקופה של עד 14 יום (בשנת עבודה) – כוללים את התקופה לצורך חישוב סכום הפיצויים. אבל חל"ת לתקופה של מעבר ל-14 יום (בשנת עבודה) – לא מחשבים את התקופה כותק לצורך חישוב סכום הפיצויים.

12. חופשת מחלה

אם העובד שוהה בחופשת מחלה והחל"ת נעשה בהסכמה, חופשת המחלה מפסיקה והעובד יוצא לחל"ת.

13. דמי מחלה

אם העובד חלה במהלך החל"ת, הוא לא יהיה זכאי לתשלום דמי מחלה, שכן משהים את יחסי העבודה.

14. דמי הבראה

אם במועד התשלום לדמי הבראה העובד שוהה בחל"ת, ידחו את התשלום וישלמו לו לאחר חזרתו לעבודה.

15. ביטוח פנסיוני

בתקופת החל"ת המעסיק לא חייבלהפריש לביטוח פנסיוני. אלא אם סיכמו אחרת בהסכם העבודה או בהסכם קיבוצי וכדו'. אם הפסיקו את התשלומים, יש להודיע על כך לחברת הביטוח.

16. ביטוח לאומי

בתקופת החל"ת על המעסיק חלה חובה לשלם דמי ביטוח לאומי עבור העובד רק בגין 2 החודשים הקלנדריים המלאים שבהם שוהה העובד בחל"ת. אם העובד עובד בחלק מחודש מסוים, דמי הביטוח הלאומי ינוכו משכרו. אם החל"ת נמשך מעבר ל-2 חודשים מלאים, על העובד יהיה לשלם בעצמו את דמי הביטוח הלאומי החל מהחודש השלישי.

17. הריון / לידה / טיפולי פוריות

אם מדובר בעובדת בהיריון/בחופשת לידה והורות/במהלך טיפולי פוריות, המעסיק צריך לקבל היתר מהממונה על חוק עבודת נשים כדי להוציא את העובדת לחל"ת.

18. שימוע

אם בתום החל"ת המעסיק לא מעוניין לקלוט בחזרה את העובד וכן מעוניין לפטר אותו, עליו להזמין אותו לשימוע. אם זו עובדת מוגנת – כאמור לעיל, המעסיק צריך לקבל היתר מהממונה על חוק עבודת נשים כדי לפטר את העובדת.

* המידע המופיע הוא כללי בלבד ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך.

   = "איילת רייך – משרד עורכי דין, נוטריון וגישור" מתמחה בקיבוצים, מושבים, תאגידים, בתחום המסחרי-חקלאי-מינהלי, דיני עבודה וליטיגציה. עו"ד איילת רייך-מיכאלי משמשת כבוררת וכמגשרת במחלוקות.

* אנו מזמינים אתכם לבקר באתר האינטרנט שלנו: WWW.AYELET-RAICH.CO.IL, ולעקוב אחרינו בפייסבוק: "איילת רייך – משרד עורכי דין נוטריון וגישור".

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן העניינים

חדש

פוסטים קודמים

ביטול חוזה עקב עושק או כפיה

הקיבוץ הינו יישות משפטית המסווגת כאגודה. ומטבע הדברים מתקשר בהסכמים רבים ומגוונים. לעיתים הצד המתקשר עם הקיבוץ מבקש לבטלו. בטענה כי הקיבוץ הינו הגוף החזק. וככזה כפה על הצד

Call Now Button