לוגו איילת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דיני חוזים

דיני חוזים

חוזה הינו הסכם בין צדדים, אשר בהכרח יש לו תוקף משפטי. ככזה הוא שייך לתחום המשפט האזרחי. צד לחוזה לוקח על עצמו התחייבות, אשר ניתנת לאכיפה, בין השאר בסיוע בית המשפט. על מנת שהסכם יוגדר כחוזה ויוכל להיות נדון בבית המשפט, יש צורך שהצדדים בו יהיו מודעים מלכתחילה ליצירת יחסים משפטיים ביניהם. חוזה יכול להיכרת בכתב וגם בעל פה.

חופש החוזים

החופש של הצדדים בהסכם, הוא עיקרון מרכזי בדיני החוזים. חופש זה מורכב משניים:
א. כל אדם ו/או התאגדות רשאים להתקשר בחוזה עם כל מי שיבחרו.
ב. הצדדים לחוזה חופשיים לקבוע את תוכנו.
קיימת אפשרות להתנות על המתחייב מהחוק בחוזה. אם כי קיימים חוקים אשר לא ניתן להתנות על הוראותיהם, וזאת גם אם שני צדדי החוזה מעוניינים בכך. (לרוב מדובר בחוקים אשר מגינים על זכויות הפרט).

חוק החוזים

במשפט הישראלי מעוגנים דיני החוזים ב"חוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג-1973", ובחוקים כלליים נוספים. כמו כן קיימים חוקי חוזים ספציפיים לתחומים שונים, כגון: חוק המכר, חוק חוזה הביטוח, חוק השכירות והשאילה, ולאחרונה – חוק החזר מקדמה בשל ביטול אירוע (נגיף הקורונה החדש).

משרד עורכי דין איילת רייך מיכאלי

למשרד עורכי הדין איילת רייך-מיכאלי נסיון רב במשפט מסחרי וכן בדיני תאגידים. לצוות המשרד ידע רב ומומחיות בכל הנוגע להסכמים מורכבים. המשרד מייצג גופים רבים בכל הקשור לעסקאותיהם והתקשרויותיהם, הסכמים וחוזים שהם צדדים להם. עורכי הדין מייעצים ומלווים באופן שוטף חברות, אגודות שיתופיות – לרבות קיבוצים, ומושבים, וכן שותפויות, מיזמים, מפעלים קיבוציים, ואגש"חים.
ליווי הלקוחות יכול להתחיל משלב המו"מ ולהימשך עד לגיבוש העיסקה. עו"ד איילת רייך מיכאלי מייעצת ומלווה את האגודות בין השאר בנושאי: אחריות דירקטורים, נושאי משרה, וחברי ועד הנהלה. הסכמים בתחום האנרגיה הסולארית, תחומי חקלאות מגוונים, לרבות בהתאם לחוק ההתיישבות. הסכמי ייעוץ וקבלנות משנה. גיבוש תקנוני האגודות, חוו­­­ת דעת משפטיות לפי בקשתם, הסכמי מייסדים, הסכמי סודיות ואי תחרות, סימני מסחר. מיזמים, מיזוגים, רכישות, הסכמי הפצה והשקעה, הסכמי קבלן – מזמין. ועוד ועוד.

 

* מידע זה הינו כללי בלבד ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך.

 

הסכם פשרה
דיני חוזים
מהנעשה במשרדנו: בית המשפט דחה תביעה במסגרתה ביקש חקלאי ביטול הסכם פשרה עליו חתם לפני כ-20 שנה מול אגודה / איילת רייך-מיכאלי, עו"ד ונוטריון, בוררת ומגשרת

    מאמר זה פורסם ב"מאקו – Business"   28.08.2023   קיראו המאמר מ-"מאקו – Business".  

קראו עוד »
בוררות
בוררויות
מהנעשה במשרדנו: בית המשפט קיבל את הבקשה לעיכוב ההליכים / איילת רייך-מיכאלי, עו"ד ונוטריון, בוררת ומגשרת

בדרך כלל בתקנוני האגודות מופיעות תניות בוררות הקובעות כי יש לברר מחלוקות בין האגודה לחבריה או בין חבר אגודה אחד למשנהו תחת הליך בוררות. בנוסף

קראו עוד »
עיון במסמכי אגודה
דיני חוזים
מהנעשה במשרדנו: זכות עיון במסמכי אגודה/ איילת רייך-מיכאלי, עו"ד ונוטריון, בוררת ומגשרת

    בחרתי להקדיש מאמר זה, האחרון שפורסם בעיתון "הזמן הירוק" (נכון לעכשיו…), לנושא שטופל על ידי משרדי לאחרונה, ומעסיק קיבוצים רבים. והוא זכותם של

קראו עוד »
Call Now Button