לוגו איילת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין מסחרי – שירותים משפטיים לחברות מסחריות: משפט מסחרי

המשרד מתמחה במשפט מסחרי ודיני תאגידים ומייצג גופים רבים במגוון עסקאות והתקשרויות. המשרד צבר ידע ומומחיות בהסכמים מורכבים והקמת תאגידים שונים. למשרד נסיון רב במתן ייעוץ וליווי משפטי שוטף לחברות, קיבוצים, מושבים, מפעלים קיבוציים, אגש"חים, שותפויות ומיזמים משותפים. המשרד מלווה את לקוחותיו החל משלב המו"מ ועד לגיבוש העסקה. למשרד נסיון רב בליווי עסקאות מגוונות, לרבות: הסכם מייסדים, מיזמים משותפים, מיזוגים, רכישת פעילות, שותפויות, הסכם קבלן-מזמין בתחומים מגוונים, הסכמי הפצה, הסכמי השקעה, הסכמי סודיות ואי תחרות, סימני מסחר, הסכמי ייעוץ וקבלנות משנה, הסכמים בתחום האנרגיה הסולארית, התקשרויות בתחומי חקלאות מגוונים בהתאם לחוק ההתיישבות וקבלת אישור הממונה על פחוק ההתיישבות, אחריות דירקטורים, חברי ועד הנהלה ונושאי משרה, גיבוש תקנונים וחוות דעת משפטיות הנדרשות לתאגיד.

עורך דין מסחרי – שירותים משפטיים לחברות מסחריות

אנו במשרד של עורכת דין איילת רייך, יודעים שעולם החברות בישראל שוקק חיים. בכל שנה נפתחים אלפי עסקים ונסגרים אחרים וכולם מלווים בהתעסקות ביורוקרטית סביב חוזים, רישום החברה, ניסוח הסכמים ועוד. בישראל אוהבים להקים מיזמים שונים, סטרט אפים בכל תחום, חברות שמגשימות את החלום של הבעלים שלהן ועוד, וכולם חייבים לעשות זאת כחוק מהרגע הראשון. 

עורך דין מסחרי מטפל בכל ההיבטים הרשמיים והחוקיים, מרישום החברה והכנת המסמכים שלה לרשם החברות, דרך ניסוח החוזים שלה עם לקוחות וספקים, ועד ייצוג בנושאים שונים מול רשויות ובתביעות מול לקוחות ואחרים. 

כל עסק זקוק למעטפת שירותים משפטיים שמגינה עליו ומטפלת בכל המכשולים שנגרמים בגלל תביעות או בעיות חוזיות. 

כשמשרד עורך דין מסחרי מנוסה מלווה את העסק בדרך הרבה מהמכשולים האלה מוסרים מוקדם ככל האפשר ולא מונעים את התפתחות החברה ופעילותה.

הקמת החברה ופירוקה

הקמת חברה ורישומה ברשויות המס ואצל רשם החברות מחייב הגשת מסמכים שונים, בהם תקנון, פרוטוקול ישיבה, טיפול במסמכים חשבונאיים ובנקאיים וניסוח הסכם הקמת החברה על ידי השותפים ובעלי ההון. 

גם לאחר מכן, המשרד מטפל בכל שאלה או בעיה שקשורה לחברה בנושא זה ואם חלילה מפרקים את החברה או שמגיעים למצב של הפסקת פעילות ופשיטת רגל או רצון לפרק אותה, גם זה חייב להיעשות כחוק על ידי מפרק מוסמך ורשמי וללא השארת חובות כספיים מאחור. 

כמו כן, יש לוודא שלכל חברה ממונים דירקטורים ויש מעקב אחר בעלי המניות כחוק כדי לנהל אותה בצורה מסודרת.

חוזים, הסכמים, קניין רוחני וסימן מסחרי

כל סטרט אפ וכל חברה שמוקמות על בסיס רעיונות של בעלי החברה, מחייבים רישום מסודר של הסימן המסחרי של החברה, הסדרת הקניין הרוחני בין השותפים ולמי בעלות עליו, וכן ניסוח חוזים והסכמים לשיתוף פעולה, למכירה או קנייה מספקים ולקוחות. 

את החוזים האלה יש לנסח בהתאם לחוקי המדינה שבה פועלת החברה, ישראל, ולייעץ בנוגע לכל ההשלכות של ניסוח חוזה כזה אם לא ימומש ולא יקוים על ידי הצדדים. במקרים של הפרות חוזה ונזקים שנגרמים לחברה משרד עורך דין מסחרי מטפל בכך ובהגשת תביעה אם צריך. 

אם כי הגישה בדרך כלל קובעת שיש לנסות להשיג את הפתרון בדרכים בונות ומתונות יותר לפני שאין ברירה אלא להגיש תביעה. תפקידו של עורך הדין הוא ללוות ולייצג את החברה והעסק במהלך המשפט כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר ללקוחות שלו.

השקעות וניסוח הסכמים

כל עסק זקוק להון והשקעות על מנת לפעול ולגדול. יש עסקים שמחפשים משקיעים מקרנות גידור והון ויש כאלה שמחפשים את המימון מגופים כמו בנקים וגורמים אחרים. 

את הנושא של השקעות ושל הבטחת הזכויות של המשקיעים מול בעלי החברה או של בעלי החברה מול המשקיעים יש להסדיר בחוזים מסודרים. 

יש משרדי עורכי דין שמתמחים במציאת משקיעים ובתיווך בינם לבין חברות שמחפשות את ההשקעות כדי לצמוח.

נשמח לעמוד לשרותך בכל שאלה משפטית:

Call Now Button