לוגו איילת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין אנרגיות מתחדשות

המשרד מלווה קיבוצים, מושבים, תאגידים, שותפויות, חברות וחקלאים המעמידים קרקע,  גגות ומאגרים בהתקשרויות חוזיות בתחום האנרגיה המתחדשת וצבר נסיון עשיר בניהול ההיבטים המסחריים והמשפטיים הנוגעים להתקשרויות, לרבות בהסכמי שותפויות.

לעו"ד איילת רייך מיכאלי ניסיון עשיר והכרות עם הפרקטיקה באשר לתכנון, הקמה והפעלה של פרוייקטים בתחום האנרגיות המתחדשות כאשר ההתמחות הספציפית הינה בתחום הסולארי, רוח ומאגרים. עו"ד איילת רייך -מיכאלי מלווה את הפרוייקטים משלב הייזום, ההקמה וההפעלה המסחרית.

עו"ד איילת רייך-מיכאלי עוסקת בתחום החל משנת 2009. הידע הרב שנצבר מאפשר להעניק ללקוחות המשרד שירות משפטי מקצועי ויצירתי תוך הסתכלות רחבה באשר להיבטים השונים הנלווים לעסקאות אלו, כדוגמת: מימון, התנהלות מול המינהל, הבטים חשבונאיים ומיסויים ועוד.

עורך דין אנרגיות מתחדשות

אחת לכמה שנים חלה התפתחות טכנולוגית כלשהי שהופכת תחום מסוים לפעיל ומבוקש מאוד, וחלה בו פריחה גדולה.

בשנים האחרונות מדובר באנרגיות מתחדשות ואנרגיות לא מזהמות, אפילו כמו הגז.

אנרגיות שאינן מזהמות רצויות מאוד משום שהן מקטינות את הפליטה הפחמנית של מקורות האנרגיה שאינם מתחדשים, אבל גם נחשבות לחדשניות עד כדי כך שהן זקוקות לחקיקה ורגולציה חדשה לגמרי והיכרות עם התחום.

במפעלי האנרגיה המתחדשת ובכל המיזמים שלו יש שיטות חדשניות לגמרי והמצאות רבות, והן מחייבות לא רק מגעים עם הרשויות ועם משרדי הממשלה כי אם גם ניהול שוטף של ביורוקרטיה שקשורה להקמת המפעלים, ניהול ההמצאות והמחקרים, ניהול מגעים עם צרכנים ומתעניינים ועם מדינות שירצו להכניס אותן לשימוש, עם מפעלי תעשייה וגורמים שונים שמעוניינים להצטרף אליהן.

עורכי דין לליווי הפרויקטים

בכל אלה יש תפקיד חשוב למשרד עורך דין אנרגיות מתחדשות שמלווה כל מיזם אנרגיה מרמת הרעיון והרישום שלוכדי למצוא תקציבי מחקר ופיתוח והשקעות בסטרט אפ ועד הפעלתו בפועל על מנת לייצר אנרגיה בישראל או במדינות אחרות.

רמת המורכבות של כל הפרויקטים האלה גבוהה והיא מחייבת התמקצעות בתחום ולמידת כל הפרטים, היתרונות והחסרונות וגם הבנת ההשלכות של כל פרויקט כזה על הצרכנים ועל תביעות עתידיות.

כמו כן, נדרשת הגנה על פטנטים וזכויות קניין רוחני וזכויות יוצרים משום שברבים מהמפעלים האלה יש רעיונות חדשניים שיכולים להניב כסף רב וגם להניע הלאה את תעשיית האנרגיה אם יושקע בהם הון למחקר.

חשיבות הטיפול במיזמים

מיזמי אנרגיה מתחדשת הם בדרך כלל תולדה של פעילות מחקר במוסדות שונים או של אנשי מדע בתחום האנרגיה שהמחקרים שלהם הובילו אותם להמצאות ולחידושים השונים.

טיפול נכון במיזמים אלה מראשיתם מבטיח שהם יירשמו נכון במרשם הפטנטים, ינוהלו נכון בהיבטים הפיננסיים ובהשקעות שיאפשרו את המשך המיזם והניסויים, וגם יאפשר להם להיחשף לציבור וללקוחות פוטנציאליים כמו גם ליצרנים השונים.

מדובר במיזמים שצריכים גם לגשת למכרזים השונים ולעמוד בתנאים שלהם וליווי משפטי יבטיח שהם עומדים בקריטריונים ואינם מסתירים מידע או עלולים להיכשל בו.

רגולציה וחוקותיה

רגולציה היא הסדרה של תקנים וחקיקה שקשורה לשירותים ומוצרים שונים.

ככל שהם חדשניים יותר יש ללמוד אותם ולהבטיח ששימוש בהם לא יגרום לנזק לאדם ולסביבה. על אחת כמה וכמה באנרגיה מתחדשת שיש בה כל כך הרבה היבטים חדשניים שמחייבים למידה והתאמה לרגולציה.

מצד אחד, זה טוב לסביבה ואמור לטפל במשבר האקלים. מצד שני, יש לוודא שזה אכן מיוצר ופועל נכון ובלי נזק לטווח הרחוק דווקא משום שזה חדש לגמרי ואמור להחליף מקורות אנרגיה קיימים.

בתחום זה חובה להתנהל עם ייעוץ משפטי כדי לוודא שכל מפעל אנרגיה כזה פועל לפי הרגולציה ואינו חורג ממנה.

כמו כן, המשרד צריך להיות בקשר רציף עם הרשויות והרגולטורים השונים ולוודא כל הזמן שאין עדכונים שעלולים להשפיע על פעילות לקוחותיהם ולתאם מהלכים ביניהם.

נשמח לעמוד לשרותך בכל שאלה משפטית:

Call Now Button